One Tribe Night – report

Od jedinečné skřetí párty uběhlo sotva pár dní a již přinášíme report z této akce. Jen pro upřesnění o co šlo, těm které to třeba minulo. One Tribe Night byla pořádaná pro podporu projektu Jeden kmen. Jednalo se o benefiční akci, která se konala 27. února 2016 v brněnském klubu Melodka.

Brány Melodky se návštěvníkům One Tribe Night otevřely v 18:30 a již první návštěvníci mohli vidět, že klub není stejný tak jako vždy. Lehce se proměnil do podoby skřetí sluje. Každou stranu podia strážil magický totem. Místo pro prodej merchandise bylo stráženo dvěma skřety v plné zbroji a jen při bližším pozorování bylo možné zjistit, že jde o figuríny. U stánku seděly dámy, které se zářivě usmívaly na každého, kdo šel kolem, seděly na kožešinách z divočáků a byly zdobeny kostěnými náhrdelníky. Za jejich zády pak byl vystaven všemožný arzenál vybavení, které poutalo zrak. Tím vší jsme se snažili navodit atmosféru toho, proč se akce pořádá.

Na nějaké větší rozkoukávání však nebyl čas, neboť hned v 19:00 táhla k podiu hudba skupiny Emerald Shine. Není to úplně populární pořadí, ale Emerald Shine ji zvládli na výbornou a přivábili pod pódium značné množství fanoušků. Dech brala především harfa, ale i houslové party a vokály, které byly vynikající. Po nich nastoupili na podium Falcar a heavymetalová jízda nabrala pekelný spád, který se zastavil až na samotném konci večera. Kluci dali do vystoupení opravdu vše a na poslední song si přizvali i posily z jiných kapel. V jednu chvíli tak bylo na podiu 5 až 6 zpěváků, no těžko všechny dopočítat. Následně vtrhla na podium celá vlčí smečka Wolfarian a kdo ještě váhal, tak i ten byl strhnut do pravého pohanského reje. Vlčí krev v tu chvíli proudila žilami každému, komu se donesl k uším byť jediný tón z písní této kapely. Miláčka publika a vítěze o nejdivočejší kapelu jim však těsně unikla a skončila v rukou poslední kapely večera. Tou byla Alia Tempora. Jejich vystoupení vás vzalo spíše do budoucnosti a bylo strhující. Jejich zpěvačka se proměnila v digitální vílu a skrz síť písní omámila každého. Nikdo neunikl z jejich digitální kostky! V podobě reprodrozda pak volala do neúnavného boje za správnou věc. Koncert byl i rozlučkou s jejich stávajícím bubeníkem, jehož sólo bylo epických rozměrů a provedení.

Poté publikum čekalo vystoupení hudební sekce Jeden kmen. Hodnotit si ho nebudeme, ale časem vám snad poskytneme záznam. Ale abyste nebyli úplně ochuzeni. Trochu vysvětlíme, o co vlastně šlo. Vlastní projekce byla kombinací tajného výtvarného projektu Morgrima a fotografií Cera. Vystoupení tak udělalo průřez veškerou dosavadní tvorbou Jednoho kmene a zkráceně vyprávělo jeho příběh. V jeskyni jste mohli na malbách spatřit, to co bylo, je a bude v životě kmene. Světem vás provázela na flétnu Dee z Wolfarian, táborovým veselím pak vargany Juga a Ctibora a bubny Jakuba a Loqa. Rituální místo spolu s malou tajnou jeskyní bylo plně v moci starého Šamana Magui. Ten je tvůrcem i všech ostatních ambientních ploch vystoupení. Pak přišel samotný rituál a s ním i první Jakubovy údery do kytary a první slova zaklínadla z úst Skrík. Ctibor se chopil bubnu a Jugo djembe. Rytmus sílil a s přicházející válkou rezonovala slova zaklínadla celým sálem, aby v největším napětí vybuchla a rázem umlkla. Tím skončilo i vystoupení Jednoho kmene.

Museli jsme však přidávat, publikum nemělo dost. Tak přišla i chvíle pro nadhled nad vážnou částí večera a zazněl tradiční Pulec a Ska skákal pes.

Závěrem nezbývá než poděkovat všem návštěvníkům, kteří došli a akci si užívali. Speciálně pak skřetům ze všech končin naší republiky, kteří vážili cestu do Brna, taktéž rohanskému výsadku a všem našim rodinám a kamarádům z blízka i daleka. Byla radost vás vidět. Děkujeme též kapelám za jejich precizní výkony a především podporu projektu. Melodce děkujeme za super servis a vstřícnost.

Speciální poděkování však musíme vyslovit manažerce Wolfarian Michelle. Ta má na úspěšnosti organizace akce stejné zásluhy jako my a nezbývá, než ji složit ty největší pocty. Kapela Wolfarian má tak ve svých řadách drobnou takřka neviditelnou sílu, která ve správný okamžik dokáže zázračně narůst a odvést ohromné množství skvělé práce. Díky!!!

A to je i závěr reportu. Doufáme, že jste si akci užili, níže máte fotky a někdy třeba znova na One Tribe Night.

AHOJ!

Galerie One Tribe Night

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *