(hudební skupina)Jeden kmen

Jeden kmen jako hudební projekt v sobě mísí prvky tribalního fantasy ambientu s akustickými nástroji, což dává celé produkci lehce neofolkový nádech. Skrze texty a melodie vypráví mystické příběhy skřetího kmene zpívané v černé řeči. Svoji hudbou vám otvírají bránu do světa Jednoho kmene.

Nově je album k dostání také na e-shopu EPIDEMIE RECORDS

Jeden kmen – Mlha

Světlo světa spatřilo dlouho očekáváné album Jeden kmen – Mlha, které vypráví skřetí legendu o zrádné Duši mlhy a boji kmene s pradávným prokletím. Ve jedenácti skladbách je odvyprávěn celý příběh legendy. Dvanáctá skladba je přiložena jako bonusový materiál. Skladby jsou navíc provázány s fotografickými cykly uvedenými na této stránce. Součástí alba je kormě 16stránkového bookletu také DVD, na kterém je album sesazené s projekcí. Tu kapela používá pro svá živá vystoupení a projekce spojená s hudba tvoří společně výpravný animovaný film. Pokud máte o album zájem je možné ho objednat na emailu: info@jedenkmen.cz za 400,- + poštovné.

RECENZE ALBA: Music Now 4,5/5 Cz, 4/5 World; Musicweb.cz 81%; Echoes zine 60%; Fobia zine – nebodováno; Bes Webzine 8/10

Biografie

Kapela původně vznikla jako čistě studiový projekt fantasy ambientní hudby pro dokreslení atmosféry fotek a příběhů, které vznikly v rámci fotografické části projektu Jeden kmen. Zlomový přístup k budoucí tvorbě přinesl přelom roku 2015 a 2016. Na prvním pořádaném festivalu One Tribe Night vystoupila sestava s krátkou ukázkou hudební tvorby pro projekt. Tuto ukázku tvořily původní ambientní melodie, které byly doplněny o vokálové a akustické party. Ačkoliv celá živá show nebyla dlouhá, byla kladně přijata, což na rychlo poskládané uskupení motivovalo ve své práci pokračovat dál a následující rok připravit plnohodnotné vystoupení hudebního projektu Jeden kmen. Toto vystoupení se uskutečnilo 25. 2. 2017 v rámci druhého ročníku festivalu One Tribe Night, který se opět konal v brněnském klubu Melodka. Poté kapela vystoupila se svým programem ještě 23. 9. 2017 v rámci velkého fantasy festivalu, který se konal na hradě Špilberk k příležitosti otevření výstavy Jeden kmen. Dne 13. 1. 2018 kapela vystoupila opět na stejném hradě v Královské kapli v rámci doprovodného programu k stejnojmenné výstavě. Od listopadu 2017  pak probíhaly práce na vydání prvního studiového alba s názvem Mlha. Album se nahrávalo v Abbadon music and mastering studiu ve Velkém Týnci u Olomouce a celý dohled nad vznikem alba byl svěřen Zdeňkovi Čepičkovi. V únoru 2018 kapela pokřtila své debutové album Jeden kmen – Mlha 24. 2. 2018 na třetím a poslendím ročníku One Tribe Night, který nesl podtitul Last Tribe Night a byl pořádán za účelem křtu a také jako rozloučení s výstavním projektem Jeden kmen. Album vyšlo jako dvoukřídlový digipack o 300 kusech ve vlastním nákladu kapely a a kromě hudebního CD obsahuje také 16stránkový booklet s texty v černé řeči a jejich překlady do češtiny a DVD, kde je hudba spojena s animovaným filmem, který kapela používá pro svá živá vystoupení. S Last Tribe Night skončila éra pořádání festivalů v rámci výtvarného projektu Jeden kmen, nikoliv však působení kapely. Ta má svoji budoucnost terpve před sebou.

Kapelu před nedávnem vyzpovídal Johan z Fobia Zine, celý rozohovr si můžete přečíst ZDE.

BANDCAMP / BANDZONE / YOUTUBE / VIMEO

 

Členové

Jakub  Jakub Gaja

Kapelmeister a člověk, který vnáší do tvorby poutavé melodie. V kapele se drží hlavně kytary, ale stejně dobře hraje i na djembe a šamanským bubnem. Kuba je ten, který dává hudbě výslednou podobu a ladí melodické linky k dokonalosti.

Magua Magua Augam

Magua toho moc nenamluví, ale o to je za ním vidět větší kus práce. V kapele ovládá, s metronomickou přesností buben, různé perkuse současně má na starosti samply a doprovodné aranže. Ladí naši hudbu tak, aby co nejlépe předala zamýšlenou atmosféru.

Skrik Pavlína „Skrík“ Lukešová

Lingvistická perla a majitelka nejkrásnějšího vokálu v kapele. Pokud při poslechu upadáte do hypnózy, může za to pravděpodobně ona. Skrík hlavně zpívá a píše texty, ale můžete ji také slyšet hrát na štěrbinový bubínek.

Loqo Michal „Loqo“ Horbal

Loqo je majitel nespoutané energie, kterou přenáší hlavně do šamanského bubnu a doprovodných vokálů. Pokud vás některý z hlasu dokáže protnout jak kopí, je to ten jeho.

jugo Jiří „Džugo“ Roček

Tento multiinstrumentální zázrak kapely hraje na brumli, djembe, flétnu, saxonet, hromovou hůl, zkrátka na co je zrovna potřeba. Zvládá výborně i hrdelní zpěvy a má optimistický přístup k práci ve chvílích, kdy ostatní už ani nedoufají.

Ctíba  Ctibor Ostrý

Ctibor je něco jako manažer kapely, dává termíny a organizuje akce. V kapele hraje na šamanský buben, brumli a různá štěrchadla, která doplňuje vokálem. Stojí také ze příběhovými motivy jednotlivých písní.

Ukázka tvorby