Po sérii různých náznaků vám konečně přinášíme důležité informace jak je na tom připravovaná kniha a kdy se dostane k vám.

Posledních pár dní jste si mohli všimnout řady náznaků na facebooku, které se týkaly připravované knihy. Několik dalších indicií v podobě rozpracovaných ilustrací jsme roztrousili také po našem webu a youtubovém kanálu. To všechno však byly jen střípky. S pokročilým červnem si ovšem zasloužíte obsáhlejší informace, než jen různé, lehce přehlédnutelné, paběrky.

Pojďme nejprve k tomu nejdůležitějšímu. Kdy se kniha spolu s vašimi dlouho očekávanými odměnami objeví ve vašich rukou? Přátelé věříme že to pochopíte, ale nebude to slíbeného 15. června, ale až 24. září, tedy do roka a do dne od zahájení výstavy. A proč tomu tak je, se dozvíte hned v následujících řádcích.

24. září

Pokud pomineme různé osudové události jako nabrané zpoždění již u hudebního alba, které se nám nepodařilo dohnat, tak tím nejdůležitějším faktem je, že jsme poněkud změnili celý koncept knihy. Tak jako u alba jsme postupně došli k přesvědčení, že i kniha by měla být svébytným výstupem z projektu Jeden kmen a ne jen pouhým výtahem z uplynulé výstavy. Nakonec jsme uznali, že jen fotky a letmo poskládané textové úryvky bude lepší přepracovat do mnohem kompaktnějšího celku.

A co vás tedy v knize čeká? Oproti výstavě a původnímu záměru knihy jsme pro vás připravili celý příběh léčitele, dobrodruha a vypravěče Bajúka ile Agaj, který vás skrze své vyprávění podrobně seznámí nejen se svojí cestou, ale hlavně se životem u kmene Snaga. Můžete se tedy těšit na opravdový fantasy román o skřetím kmeni. Oproti původnímu konceptu přibyla také řada ilustrací z ruky Cyrila Gaji. Některými jsme se již chlubili, jako například Olověnou horou, tedy jednou z lokací příběhu. Samozřejmě že to nejdůležitější, tedy fotky tam také naleznete a budou mezi nimi i ty, které jsme zatím nikde nepublikovali. Kniha vás navíc lépe zorientuje i ve vyprávění hudebního alba, protože celá legenda o Mlze, již jsme zhudebnili, je v knize podrobně převyprávěná.

Není to však všechno. Díky vaší skvělé přízni a podpoře, kterou jste nám za celou dobu trvání projektu všemožně vyjádřili, do hry vstoupil další hráč. Popularita díla Jeden kmen, jenž je hlavně zásluhou vás fanoušků, připravila půdu pro spolupráci s nakladatelstvím Albatros Media, u kterého kniha vyjde. Díky tomu ji budeme moci vyhotovit v technických parametrech a v počtech kusů, o kterých se nám v prvopočátku ani nesnilo. Díky této spolupráci vznikl například přebal, který vás uvítal v této novince.

A jak to tedy s knihou v tuto chvíli doopravdy vypadá? Příběh je napsaný a probíhají všemožné jazykové korekce, abychom vám jej odevzdali v dobré kondici. Současně pracujeme i na doplňujících ilustracích, sazbě a v brzké době nás čeká fronta na tiskárnu. To je také hlavní důvod, který vydání Příběhu Jednoho kmene poněkud zdrží oproti plánovanému termínu.

Věříme však, že toto zdržení pochopíte a snad jsme vás přesvědčili, že se vyplatí trochu si počkat.

Zdraví a děkuje váš

Jeden kmen

Ps: pokud máte jakékoliv dotazy či připomínky neváhejte psát na info@jedenkmen.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *