Jeden kmen – Navždy ztraceni v Mlze

V průběhu Startovačové kampaně jsme v rámci novinek vypustili mnoho nového materiálu a poodhalili zákulisí příprav jednotlivých cílů. K některým zveřejněným materiálům se vrátíme, abychom lépe vysvětlili návaznost na celý příběh Jednoho kmene.

V obsahu jedné z novinek jste mohli zhlédnout videoklip z hudební části projektu Jeden kmen, který se jmenuje „Navždy ztraceni v Mlze“. Pro ty z vás, kteří jste nenavštívili únorový festival One Tribe Night to bylo vůbec první setkání s naší hudební tvorbou. Skladba byla navíc publikovaná s animovaným videoklipem. O čem klip je a co stálo za jeho vznikem, se dozvíte právě teď. Celé album se zatím pracovně jmenuje „Mlha“ a bude vyprávět o šamanovi, který ze strachu o budoucnost svých druhů vypustil kouzlem z útrob země mlhu, aby kmen svedl z válečné stezky, na kterou se vydal. O tom, co prokletí způsobilo a o tom, co kmen podnikne, aby se ho zbavil, je zbytek alba. Až v samotném závěru přichází píseň „Navždy ztraceni v Mlze“, která na původní příběh přímo nenavazuje, ale má s ním mnoho společného. Tím se kruh vyprávění uzavírá a příběh tak žije dál.

Hlavní hudební motiv písně vytvořil Jakub, který pak dal skladbě i její závěrečnou aranži. O vokály stejně jako o sepsání textu se podělili Skrík a Ctibor. Atmosférické samply dodal Magua a dalších akustických nástrojů se chopili Džugo a Loqo. Skladba byla nahraná v domácím studiu Jardy Škvarny v Brně na Kamence. Jemu velmi děkujeme za trpělivost, spolupráci a přátelský přístup během těch několika hektických dní, kdy jsme skladbu nahrávali. Podělil se s námi o pár profesionálních rad, vyšel nám časově vstříc a vůbec nám zásadním způsobem vytáhl trn z paty. Autory projekce, ze které byl klip sestříhán, jsou Lenka a Cér. Celou skladbu umístěnou na Youtube navíc opatřili Raia a Skrík titulky ve dvou verzích, černá řeč – čeština a černá řeč – angličtina.

Dost bylo čtení, zaposlouchejte se do „Navždy ztraceni v Mlze“…

Pokud chcete vidět pár vtipných fotografií ze studiového nahrávání, najdete je zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *